O nas - KN Ekonometryk

Cześć!

Znajdujesz się na stronie Koła Naukowego Ekonometryk.

Nasze Koło działa na Wydziale Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Tematyka, w którą wpisuje się działalność Koła nawiązuje do obecnych trendów na rynku. W trakcie naszych spotań poruszamy się wśród dziedzin zwiąanych z szeroko pojętą analizą danych. Przeprowadzamy badania przy pomocy metod statystycznych oraz ekonometrycznych, eksplorujemy świat data science, sprawdzamy nowości w big data, a także prognozujemy zachowanie rynków finansowych i wiele innych. Podczas naszej pracy wykorzystujemy narzędzia programistyczne: R, Python, Statistica i Tableau.

Do cyklicznych zadań KN Ekonometryk należy organizacja warsztatów oraz konferencji, na których mamy przyjemność gościć praktyków biznesu z firm działających na rynku analizy danych. Głównym przedsięwzięciem tego roku realizowanym przez Koło jest konferencja naukowa „DATA SCIENCE? AGHree!”, na którą serdecznie zapraszamy. Ponadto dzięki środkom pozyskanym z konkursu Grant Rektorski przygotowujemy długoterminowe badanie ekonometryczne. Przedstawiciele Koła reprezentują AGH również podczas wybranych ogólnopolskich konferencji biznesowych, takich jak BIG DATA: Think Big CEE Congress.

Ekonometryk zrzesza obecnie 43 członków. Opiekunem Koła jest dr Jacek Wolak – adiunkt w Samodzielnej Pracowni Zastosowań Matematyki w Ekonomii WZ AGH. W skład Zarządu wchodzą: Rafał Manda, Katarzyna Jędrocha, Zuzanna Zajkowska – studenci Informatyki i Ekonometrii. Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach, a także do wstąpienaia do Koła. Rekrutacja organizowana jest na początku każdego roku akademickiego, lecz dołączenie możliwe jest w każdym momencie – wystarczy przesłać wiadomość na nasz fanpage na Facebook’u.

Do zobaczenia!